Založ si blog

Tak aj Jasmina Alagič sa rozplakala pre peniaze

Človek by si myslel, že tento týždeň nás už nič horšie ako vulgarizmy a vyhrážky, prednášané lámavou slovenčinou, od Atillu Végha nepostretne, ale opak je pravdou. Vyplakať sa na Internet prišla aj Jasmina Alagič. Dôvod je rovnaký, prišla vraj kvôli Pellegrinimu o peniaze. V jej prípade to ale boli virtuálne peniaze, pretože žiadnu zmluvu nemala a rakúska firma len premýšľala, či sa jej do nej oplatí nejaké peniaze naliať. Ale dotyčná si ich zakalkulovala do príjmov a potom vzplanula v rozhorčení a predviedla identické divadlo ako Végh. Teda mimo tých nadávok, tie v jej rodine vypúšťa len jej kultúrny manželík.

Možno ste sa tešili na obrázok Alagič, ako sedí v sporom oblečení na hŕbe zlata, ale Bing na ňu rovno povedal, že nech sa na to vykašlem a dám tam toho istého Végha. Že čitatelia ten rozdiel aj tak nespoznajú. / Zdroj: Bing Image Creator

Rozmýšľam, prečo títo ľudia tak lipnú nad tým, keď sa už raz prisajú na nejaký peňazovod a ten odrazu vyschne. Viem, že sa to volá chamtivosť, ale keď tento pojem vymyslel Diabol, aby pokúšal ľudstvo, asi ani on nepredpokladal, že sa do toho niektorí ľudia pustia s takou vervou. Akoby neboli schopní nájsť si normálne poctivé remeslo. Však môžu predávať kolagén, dehydrovanú vodu alebo heroín. To všetko sú činnosti, ktoré iní influenceri skúsili, sú v tom úspešní a baví ich to. Nemusia nevyhnutne hrať opicu v ZOO, na ktorú sa všetci pozerajú, ako jej do klietky sypú zlato.

Zaujímavé je aj to, že všetko sú to ľudia, ktorí k socializmu (a prípadne komunizmu) ani nepričuchli, pretože ešte donedávna v škole s údivom kukali, že čo je to kniha alebo pravopis a napriek tomu svoje prípady prirovnávajú k teroru, diktatúre, strate slobody prejavu, alebo rovno očakávajú, že ich niekto zatvorí. Hlupáci vraj netušia, čo vravia, ale už nežijeme v socializme a ak by sa títo dvaja aspoň minimálne snažili a na Internete neklikali len porno a jeden druhého, ľahko by si mohli nájsť napríklad informácie o Rusku, kde takýto komunistický teror stále funkčný. Mohli by si porovnať, v akým podmienkach žijú oni a v akých tí chudáci, ktorých diktátor zavrie aj za to, keď sa na Červenom námestí zohnú za päťkopejkou, roztrhnú sa im gate a náhodou ukážu Leninovej mŕtvole svoj slnkom nepoškvrnený zadok.

Dajme si k téme nejaký vhodný citátik z Biblie, to prednedávnom do biela napajedilo jednu moju vernú čitateľku. Na týchto dvoch zlatokopov to celkom sedí.

Nezhromažďujte si poklady na zemi, kde (ich) moľ a hrdza ničí a kde sa zlodeji vlamujú a kradnú. Ale zhromažďujte si poklady v nebi, kde (ich) ani moľ ani hrdza neničí a kde sa zlodeji nevlamujú a nekradnú. Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce. Sviecou tela je oko. Preto ak je tvoje oko čisté, celé tvoje telo bude plné svetla; ale ak je tvoje oko skazené, celé tvoje telo bude plné tmy. Ak už aj svetlo, ktoré je v tebe, je tmou, akáže je potom sama tma?

Mt 6:19-23

Je to trošku kostrbato napísané, ale je to starý text a nepísal to muž obratného jazyka. Chcelo by to z celej kapitoly povyberať vhodné veršíky, lebo sú roztrúsené až do konca kapitoly, ale nechce sa mi to robiť. Pre miestne nevzdelané publikum text vysvetlím jednoducho. Ježiš hovorí, že bez ohľadu na to, koľko bohatstva za život nazhromaždia, aj tak umrú starí, opustení a v mukách a keďže za svoj život obaja vyprodukovali len za vlečku hnoja, na druhom svete im to zlato bude aj tak na figu a neostane po nich nič hodnotné. Ale to už asi zistil každý, kto na ich stránky došiel v domnení, že tam nájde nejakú doteraz nevidenú múdrosť.

Diktátori v mercedese. Preskočilo im?

20.06.2024

Včera sme s úžasom sledovali video, v ktorom si Putin a Kim vezú svoje zadky v mercedese po akomsi námestí v Severnej Kórei a auto sa snaží obísť zopár balónikov, ktoré vietor fúkol k autu. Vedia tí dvaja, že to auto pochádza zo Západu? Z toho nenávideného Západu, proti ktorému tak vytrvalo bojujú? Oprávnene si musíme položiť otázku, či im už naozaj nepreskočilo? [...]

Prečo stoja mužíci vo fronte na bezcenný dolár?

13.06.2024

Oddnes sa začali mužíci v Rusku húfne stavať do radu pred bankami v nádeji, že si odtiaľ uchmatnú ešte nejaké posledné doláre. A stačilo na to tak málo. Iba sa ich burza a clearingové centrum ocitlo na americkom sankčnom zozname. Konanie mužíkov je nepochopiteľné, pretože takto doslova torpédujú mimoriadne cenný zlatý rubeľ. Okrem toho akosi pozabudli na to, že už od [...]

Lukáš Machala zradil ideu Plochozeme

12.05.2024

Ten chlap zapredal všetko čo je sväté a v relácii Ide o pravdu potvrdil, že Zem je guľatá. Respektíve bol tak dobre vyškolený, že začal splietať aj o geoide a hral sa na mudrca. V snahe zvrátiť celoslovenskú predstavu, že sa jedná o kvalitného blbca, sa pokúsil naučenými vetičkami presvedčiť obyvateľov, že teda akože to nepovedal, ale že si z toho robil parabolu, [...]

Pellegrini

Druhý regionálny výjazd Pellegriniho smeroval do Košíc

21.06.2024 16:51

Prezident zdôraznil, že jeho cieľom naďalej ostáva byť bližšie k ľuďom a nastoľovať problémy, ktoré treba riešiť.

Voľby 24, Michal Šimečka, Ivan Korčok, štáb

PS kritizuje vládny návrh, hovorí o obmedzení práva na informácie

21.06.2024 16:37

Vládna koalícia by podľa PS toto mohla ľahko zneužívať, aby bránila občanom kontrolovať, ako verejní činitelia nakladajú s mocou.

voľby, voľba poštou zahraničie, obálky, lístky

Česi žijúci v zahraničí budú môcť vo voľbách hlasovať aj poštou

21.06.2024 16:20

Poslanecká snemovňa Parlamentu ČR v treťom čítaní schválila novelu zákona o korešpondenčnej voľbe.

medveď

Vo viacerých okresoch BBSK odvolali mimoriadnu situáciu pre výskyt medveďa

21.06.2024 15:56

Mimoriadna situácia v niektorých okresoch aj naďalej pretrváva.

Mr. Freeze

Nemilosrdné oko pozorného sledovateľa vidí to, čo bežný smrteľník nie. Našťastie si to potom smrteľník môže u mňa prečítať. Pozor na to, že si budem z tvojho miláčika asi robiť srandu a ty z toho budeš zúrivý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 151737x
Priemerná čítanosť článkov: 2447x

Autor blogu