Založ si blog

Evanjelium podľa Petra Pellegriniho

V Biblii nám už pred dvetisíc rokmi zanechali zmienku o hriešnikovi Petrovi (očakávajúcom božiu pomoc v boji o prezidentskú stoličku) a pretože máme pred voľbami, nahliadnime do jej tajomstiev a vysvetlime si, čo sa tam o ňom píše. Keďže na blog Pravdy chodia jednoduchí ľudia, konšpirátori a kolaboranti, budem to písať jednoduchým jazykom, aby ste si nemuseli príliš namáhať hlavu.

Hriešnik v kostole. / Zdroj: Bing Image Creator

Keby sa niekto pozastavil nad tým, prečo je Peter hriešnik, tak je to spôsobené príbehom Adama a Evy a hriešnik Peter to sám nevie zmeniť, ani keby bol neviem aký vzorný kresťan. To mohol urobiť iba Ježiš, Peter by mal v neho veriť, ale o Ježišovi tento príbeh nie je. Iba o tom, čo na Petrovu adresu povedal.

Pred pár dňami sa Peter Pellegrini úplnou náhodou vybral do kostola a úplnou náhodou tam nafotil sériu fotografií do cyklu Hriešnik sa vracia k Otcovi (to treba chápať akože k Bohu). Potiaľ je to OK, pretože Boh naozaj podľa Biblie stojí aj o hriešnikov (napr. O márnotratnom synovi, O stratenej ovci). Len je tam problém v tom, že sa očakáva, že by ten návrat mal byť úprimný. Neočakáva sa, že si to niekto vysvetlí ako robenie promo fotiek v kostole, aby obalamutil jednoduché veriace babičky a hlúpych pronárodných voličov.

A keď sa modlíte, nebuďte ako pokrytci, ktorí sa radi postojačky modlievajú v synagógach a na rohoch ulíc, aby ich ľudia videli. Veru, hovorím vám: Už dostali svoju odmenu.

Ale keď sa ty ideš modliť, vojdi do svojej izby, zatvor za sebou dvere a modli sa k svojmu Otcovi, ktorý je v skrytosti. A tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti.

Mt 6, 5-6

Toto je citát z Evanjelia podľa Matúša a ten text pochopí aj menej bystrý čitateľ. V prvom verši ľahko spoznáme vypočítavú činnosť nášho adepta na prezidenta, ktorý sa úplnou náhodou objavil v prvom rade a modlí sa, aby mu Boh pomohol vyhrať a popri tom oblafol dôverčivé babičky a akože národných voličov, ktorým okrem kresťanstva ukazuje aj svoju národnú hrdosť, aby im vytvoril kresťansko-poddanskú návnadu, ktorú zlupnú aj s navijákom.

A v druhom verši ho Ježiš upozorňuje na to, že modliť sa má v tichosti, že on vidí do jeho hriešneho srdca a keby tam úplnou náhodou našiel aj niečo iné okrem vypočítavosti, tak že mu to splní. Pochopiteľne tie jeho detinské túžby o pomoci do kresla prezidenta mu Boh plniť nebude. Netreba si ho zamieňať so studničkou splnených želaní, ktorá má na morálku žiadateľa o dosť nižšie nároky.

Nie je to úžasné, ako ľudia v minulosti poznali typy ľudí, ktoré sa nápadne ponášajú na nášho hriešnika Petra? A zoberie si z toho náš hriešnik Peter ponaučenie? Sotva. Len čo sa skončia voľby, zabuchne ako prvý dvere do kostola a na Boha si možno spomenie až v okamihu, keď na jeho čiernu dušu bude čakať sám Diabol. To sa hriešnikom dosť často stáva.

Diktátori v mercedese. Preskočilo im?

20.06.2024

Včera sme s úžasom sledovali video, v ktorom si Putin a Kim vezú svoje zadky v mercedese po akomsi námestí v Severnej Kórei a auto sa snaží obísť zopár balónikov, ktoré vietor fúkol k autu. Vedia tí dvaja, že to auto pochádza zo Západu? Z toho nenávideného Západu, proti ktorému tak vytrvalo bojujú? Oprávnene si musíme položiť otázku, či im už naozaj nepreskočilo? [...]

Prečo stoja mužíci vo fronte na bezcenný dolár?

13.06.2024

Oddnes sa začali mužíci v Rusku húfne stavať do radu pred bankami v nádeji, že si odtiaľ uchmatnú ešte nejaké posledné doláre. A stačilo na to tak málo. Iba sa ich burza a clearingové centrum ocitlo na americkom sankčnom zozname. Konanie mužíkov je nepochopiteľné, pretože takto doslova torpédujú mimoriadne cenný zlatý rubeľ. Okrem toho akosi pozabudli na to, že už od [...]

Lukáš Machala zradil ideu Plochozeme

12.05.2024

Ten chlap zapredal všetko čo je sväté a v relácii Ide o pravdu potvrdil, že Zem je guľatá. Respektíve bol tak dobre vyškolený, že začal splietať aj o geoide a hral sa na mudrca. V snahe zvrátiť celoslovenskú predstavu, že sa jedná o kvalitného blbca, sa pokúsil naučenými vetičkami presvedčiť obyvateľov, že teda akože to nepovedal, ale že si z toho robil parabolu, [...]

medveď

Vo viacerých okresoch BBSK odvolali mimoriadnu situáciu pre výskyt medveďa

21.06.2024 15:56

Mimoriadna situácia v niektorých okresoch aj naďalej pretrváva.

Peter Kubina

Policajti Čurilla a Ďurka žiadajú odškodné za väzbu

21.06.2024 14:35

O veci mal súd rozhodovať dnes, podľa medializovaných informácií však pojednávanie odročili na september pre nahlásenú bombu.

cvičenie

Lukašenko provokuje na hraniciach s Poľskom: Bielorusi začali neohlásené cvičenie

21.06.2024 14:34

Cvičenia sa zúčastňujú jednotky operačného velenia, špeciálne sily, raketové vojská, delostrelectvo, letectvo a protivzdušná obrana.

blackout, elektrina, elektricka siet, vedenie,

Balkán sa ponoril do doby kamennej: Pre výpadky elektriny nastal „úplný chaos“

21.06.2024 14:24

Región zápasí s vlnou horúčav, teploty tam presahujú 40 stupňov Celzia.

Mr. Freeze

Nemilosrdné oko pozorného sledovateľa vidí to, čo bežný smrteľník nie. Našťastie si to potom smrteľník môže u mňa prečítať. Pozor na to, že si budem z tvojho miláčika asi robiť srandu a ty z toho budeš zúrivý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 62
Celková čítanosť: 151727x
Priemerná čítanosť článkov: 2447x

Autor blogu