Založ si blog

Putin: Čo sa stalo s mojou korvetou?

Vladimír, nepotešíme ťa. Tvoja korveta Askold, ktorá je vraj typu Karakurt (nejaký jedovatý pavúk), je stručne povedané kaput. Mohli by sme okolo toho rečniť hodiny a je dosť možné, že tvoji generáli s previnilým úsmevom ti to aj budú hodiny obkecávať, ale na výsledku sa nič nezmení. Je z nej kus šrotu.

Korveta v čase, keď sa zdalo, že to ešte rozchodí. / Zdroj: Bing Image Creator

Ale zase na druhej strane, zníženie množstva zbraní v danej lokalite prispeje k celosvetovému mieru, takže možno by sa to malo aj osláviť.

Stalo sa to takto. Najprv tvoja armáda oznámila, že zostrelila nad Krymom X nepriateľských rakiet. Potom tvoji obyvatelia oznámili, že to tam vybuchuje. A potom sa objavili tradičné videá a obrázky zhoreniska a zase mali tí tvoji obyvatelia pravdu a tá tvoja armáda zase klamala.

Askold si pokojne kotvila v zastrčenom prístave na Kryme, keď v tom sa nebo zahalilo tmavými mrakmi, zablyslo sa a z neba prileteli dve rakety, ktoré na lodi urobili bang-bang. A potom tam horelo a potom tam zase vybuchovalo a keď sa ráno rozplynul dym, korvetu už ani veľmi nepripomínalo to zhorené čosi, čo pôjde do šrotu.

Alebo možno nepôjde. Keď sa to trochu obije doskami a natrie farbou, nikto nič nezbadá. Ostatné lode si zase preparkuješ o 100 kilometrov ďalej a nastavíš Ukrajincom novú vzdialenostnú latku, na ktorej si môžu otestovať svoju nejakú novú technickú hračku.

Stupil na mínu a ďalší ruský generál sa stal nebožtíkom

30.11.2023

Ruský generál Vladimír Zavadskij doplatil na svoju hanblivosť a úspešne sa transportoval medzi nebožtíkov. Ako sa to stalo? Generál prišiel medzi svojich vojakov, aby vykonal inšpekciu a tých, čo majú špinavé uši, poslal na mesiac do jamy. Generál rád posielal radových vojakov do jamy, pretože ho neskutočne dráždila ich drzosť, s ktorou komentovali každý bezhlavý [...]

Šimkovičová zákerne bodla do chrbta Kuffu

29.11.2023

Závisť je škaredá vlastnosť a aj keď chápem, že na každom ministerstve môže byť iba jeden estrádny umelec, aj tak to bolo od Šimkovičovej podlé. Za to, že ona nevie poriadne napísať ani list do zahraničia, zatiaľ čo Kuffa triumfoval sólokaprom a pokúsil sa vyhlásiť Krista za kráľa Slovenska, to ešte nie je dôvod, aby chudáka vyhadzovala na dlažbu. No, vlastne to [...]

Ruská armáda dosiahla nový rekord na Dubai Airshow 2023

28.11.2023

Podarilo sa im tam predať presne nula lietadiel a utŕžiť za ne jeden jediný mizerný zlatý rubeľ. Aj to im ho do pokladne vhodili až po tom, ako návštevníci videli tie zúfalé tváre. A ten, čo to tam vhodil bol samotný Lavrov, ktorý sa takto snažil vylepšiť situáciu a keď ho počas jeho zúfalého činu pristihli novinári, prášil odtiaľ ako zajac a zanechával za sebou [...]

PAAS

Muž sa v Bratislave vlámal do parkovacieho automatu a ukradol hotovosť

09.12.2023 15:27

Okolnosti prípadu vyšetruje polícia.

tanker

Tanker s venezuelskou ropou stroskotal v indonézskych vodách

09.12.2023 13:25

Indonézske námorníctvo v sobotu popoludní počas najväčšieho prílivu nasadilo do záchrannej akcie šesť remorkérov.

hmla, doprava

Pre západné Slovensko platia výstrahy pred vetrom a snehovými jazykmi

09.12.2023 12:44

Výstrahy sa týkajú okresov Bratislava, Malacky, Myjava, Senica a Skalica.

Tanky, Ukrajina

Neúspešná ofenzíva? Zvíťazíme, veria stále Ukrajinci

09.12.2023 11:08

Protiofenzíva nebola úspešná. Ukrajinci však stále veria, že budú úspešní v boji proti ruským agresorom. Budú však potrebovať pomoc západných partnerov.

Mr. Freeze

Nemilosrdné oko pozorného sledovateľa vidí to, čo bežný smrteľník nie. Našťastie si to potom smrteľník môže u mňa prečítať. Pozor na to, že si budem z tvojho miláčika asi robiť srandu a ty z toho budeš zúrivý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 60453x
Priemerná čítanosť článkov: 2748x

Autor blogu

Kategórie