Založ si blog

O ruskom cárovi, ktorý chcel preskočiť Lamanšský prieliv

Raz dávno, ale nie až tak dávno, žil ruský cár, ktorý sa volal Vladimír. Bol to veľmi odvážny a ambiciózny človek a vždy sa snažil prekonávať výzvy. Jedného dňa videl film o Louisovi Blériotovi a rozhodol sa preskočiť Lamanšský kanál. Vedel, že to bude veľmi ťažké, ale bol presvedčený, že to dokáže. Jeho verní na neho hľadeli s pochybnosťami, ale netrúfali si ani pípnuť. Nikto nechcel byť tým, ktorý vyskočí z okna.

Cár si vybral miesto na skok v Murmansku, na najsevernejšom cípe Ruska. Počkal na pokojné počasie a potom sa postavil na okraj útesu. Zhlboka sa nadýchol a skočil.

Cár skáče cez more / Foto: Bing Image Creator

Cár letel vzduchom veľmi rýchlo. Cítil, ako mu prúdi vietor vo vlasoch a slnko mu svieti na tvár. Bol taký zaneprázdnený pozorovaním sveta okolo seba, že si nevšimol, že sa blíži k skupine ľadových medveďov. Cár dopadol priamo doprostred ľadových medveďov. Medvede boli veľmi prekvapené a vystrašené a okamžite zaútočili. Snažil sa brániť, ale medvede boli príliš silné.

Medvede bojujú s ruským cárom / Foto: Bing Image Creator

Medvede ho napadli z každej strany. Mali ostré zuby a pazúry a boli veľmi agresívne. Jeho ruky a nohy utrpeli početné zranenia. Snažil sa ubrániť, ale bolo to márne. Cár bol len človek. Bol malý a slabý a nemal žiadne zbrane. Čoskoro bolo po ňom. Nenašla sa ani jeho koruna.

Smrť ruského cára bola veľkou tragédiou. Bol to veľmi obľúbený panovník a jeho smrť bola pre ľudí veľkou stratou. Všetci plakali a vodka sa minula ešte v ten večer, keď sa tú hroznú správu dopočuli. Nikdy sa už nedozvedeli, prečo sa rozhodol preskočiť Lamanšský kanál, ale všetci si mysleli, že to bol čin odvážneho a ambiciózneho človeka, ktorý vždy hľadal výzvy.

Budúci cár smúti za cárom Vladimírom / Foto: Bing Image Creator

Iba jediný z jeho verných nesmútil. Diabolsky sa pochechtával a tešil sa na to, že onedlho sa stane cárom on. A keď sa stal cárom, nezabudol dať v Murmansku postaviť sochu ľadovým medveďom.

Putin daroval Kimovi rukavicu zo skafandra

14.09.2023

Bolo stále záhadou, prečo sa tí dvaja chceli stretnúť a prečo si nemohli len zavolať. A dnes sa ukázalo, že sa naozaj potrebovali stretnúť, lebo ako najlepší kamaráti sa chceli nielen vystískať, ale aj obdarovať. Lenže sa nejako nerozumeli a obaja si navzájom darovali pušky. Keďže to vyzeralo blbo, ako keď sa na recepcii stretnú dve ženy v rovnakých šatoch, Putin [...]

Matovič s Kaliňakom majú právo rozmlátiť si navzájom ciferník

13.09.2023

Dnešné nudné dopoludnie nám spestrili dvaja zúriví kohúti, ktorí sa na seba vrhli. Najprv padali obvinenia, neskôr nadávky a na záver sa objavili kopance a údery päsťou. Celkom pekne sa to začalo, a keď boli v najlepšom, polícia ich zastavila. Ale prečo? Pár krvavých šrámov by žiadnemu z nich neublížilo. Aký je to rozdiel voči mušketierskym časom, kedy mali ľudia [...]

Ako Putinovi predstavili nový supertank T-34-2023

12.09.2023

Rok 2023. V Sovietskom zväze, niekedy nesprávne nazývanom Rusko, sa v tajnom vojenskom výskumnom ústave konajú intenzívne práce na vývoji nového tanku. V tejto dobe sú všetky západné tanky poháňané benzínovými alebo naftovými motormi, ktoré sú však náchylné na zapálenie a majú obmedzený dojazd. A západ tej nafty už veľa mať nebude. V zime roku 2022 dostali riadnu [...]

vojna na Ukrajine, Kyjev, kadeti

ONLINE: Šéf NATO verí, že Slovensko bude pomáhať Kyjevu bez ohľadu na výsledky volieb

30.09.2023 05:30

Výsledky volieb na Slovensku podľa Jensa Stoltenberga nezmenia podporu Ukrajine a Kyjev s Varšavou tiež zvládnu urovnať svoje spory.

New Jersey, voda, dažde, USA, počasie

New York po mohutnom daždi zaplavila voda

30.09.2023 02:41

Silný dážď spôsobil v New Yorku záplavy, ktoré v piatok čiastočne obmedzili prevádzku metra a tamojších letísk.

Russia Sobchak

Kremeľ hľadá pre Putina do volieb liberálneho sparing partnera

30.09.2023 02:00

Do ruských prezidentských volieb zostáva ešte pol roka, v Kremli ale už riešia, kto by mal "robiť krovie" pri znovuzvolení Vladimira Putina na ďalších šesť rokov.

Mr. Freeze

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 28746x
Priemerná čítanosť článkov: 5749x

Autor blogu

Kategórie

Archív