Založ si blog

Ako správne volať podporovateľov Putina? Chačumier

Rozšíril sa nám tu taký nešvár. Ľudia sa snažia hanlivo nazývať podporovateľov Putina rôznymi, viac menej vydarenými pomenovaniami a neuvedomujú si, ako strašne tým ubližujú našej slovenčine. Nemôžeme tieto jedince nazývať chcimír. Nemôžeme používať ani rôzne varianty tohto pomenovania. Je to nespisovné. Je to čechizmus ako hrom.

Aké pomenovanie môžeme použiť v našej ľúbozvučnej slovenčine? Potrebujeme niečo úderné, výstižné a dostatočne pejoratívne, aby sa tieto jedince cítili zahnané do kúta. Aby cítili z toho slova aj pohŕdanie, aj ich lásku k Putinovi, aj to, že ich mier je v skutočnosti len maskovaná averzia proti všetkému západnému, pokrokovému. Zdanlivo nemožná úloha. A predsa tu máme určité pravidlá tvorby nových slov, ktoré nám umožňujú sa bravúrne vysporiadať s touto úlohou. Máme to novotvar, ktorý ale nijako neuráža slovenčinu a má všetky potrebné parametre. To slovo je:

chačumier.

Ako slovo vzniklo? Skladá sa z dvoch častí:

  • chaču – Má to v sebe ruský základ, čiže ja chcem a dobre sa to vyslovuje.
  • mier – Mier ruského typu, čiže nekonečnú ruskú okupáciu pre všetkých.
Chačumier / Foto: Bing Image Creator

Má to v sebe ešte jednu humornú zložku a tou je podobnosť slov chačumier a pionier. Rovnako treba slovo aj skloňovať. Predstavte si socialistického pioniera, s plnou pusou mierových hesiel a máte dokonalého dnešného chačumiera – podporovateľa Putina.

Napríklad:

  • Ty si len taký chačumier.
  • Chačumieri majú plné ústa mieru ale to je len…
  • Každý chačumier chce…

Putin daroval Kimovi rukavicu zo skafandra

14.09.2023

Bolo stále záhadou, prečo sa tí dvaja chceli stretnúť a prečo si nemohli len zavolať. A dnes sa ukázalo, že sa naozaj potrebovali stretnúť, lebo ako najlepší kamaráti sa chceli nielen vystískať, ale aj obdarovať. Lenže sa nejako nerozumeli a obaja si navzájom darovali pušky. Keďže to vyzeralo blbo, ako keď sa na recepcii stretnú dve ženy v rovnakých šatoch, Putin [...]

Matovič s Kaliňakom majú právo rozmlátiť si navzájom ciferník

13.09.2023

Dnešné nudné dopoludnie nám spestrili dvaja zúriví kohúti, ktorí sa na seba vrhli. Najprv padali obvinenia, neskôr nadávky a na záver sa objavili kopance a údery päsťou. Celkom pekne sa to začalo, a keď boli v najlepšom, polícia ich zastavila. Ale prečo? Pár krvavých šrámov by žiadnemu z nich neublížilo. Aký je to rozdiel voči mušketierskym časom, kedy mali ľudia [...]

Ako Putinovi predstavili nový supertank T-34-2023

12.09.2023

Rok 2023. V Sovietskom zväze, niekedy nesprávne nazývanom Rusko, sa v tajnom vojenskom výskumnom ústave konajú intenzívne práce na vývoji nového tanku. V tejto dobe sú všetky západné tanky poháňané benzínovými alebo naftovými motormi, ktoré sú však náchylné na zapálenie a majú obmedzený dojazd. A západ tej nafty už veľa mať nebude. V zime roku 2022 dostali riadnu [...]

New Jersey, voda, dažde, USA, počasie

New York po mohutnom daždi zaplavila voda

30.09.2023 02:41

Silný dážď spôsobil v New Yorku záplavy, ktoré v piatok čiastočne obmedzili prevádzku metra a tamojších letísk.

Russia Sobchak

Kremeľ hľadá pre Putina do volieb liberálneho sparing partnera

30.09.2023 02:00

Do ruských prezidentských volieb zostáva ešte pol roka, v Kremli ale už riešia, kto by mal "robiť krovie" pri znovuzvolení Vladimira Putina na ďalších šesť rokov.

zmenpoistovnu, pr, nepouzivat

POZOR! Posledná šanca zmeniť poisťovňu je DNES: Ktorá zdravotná poisťovňa vás poteší najviac?

30.09.2023 00:00

Pripravili sme si preto základné porovnanie dvoch súkromných zdravotných poisťovní, ktoré sa najviac bijú, kto ponúkne najlepšie benefity.

dodavka, čr, migranti

Bieloruský prevádzač natlačil do dodávky 33 migrantov, v ČR mu hrozí 8 rokov

29.09.2023 23:01

Občan Bieloruska prevážal namiesto paliet s tovarom v uzavretom nákladovom priestore dodávky ľudí.

Mr. Freeze

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 28745x
Priemerná čítanosť článkov: 5749x

Autor blogu

Kategórie

Archív