Založ si blog

Šutaj Eštok nejako skoro sklopil uši

Zmena vlády a príchod nových politikov do vlády so sebou vždy prináša kopu zábavy. Noví ministri sa obvykle chcú hneď predviesť pred svojim publikom a tak od prvých dní predvádzajú, že ani netušia, čo tam majú robiť.

V tejto vláde sa tak predviedol Šutaj Eštok. Dostal do daru Ministerstvo vnútra, ktoré vždy umožňuje každému novému ministrovi ukázať, aký je hustý. No, vlastne skoro každému, lebo aj Mikulec bol ministrom, a že je hustý by o ňom nepovedal ani jeho najvernejší. Ale vráťme sa k Eštokovi.

Začal rúbať hlava nehlava. Toho poslal do Popradu, aby si tam kúpil čokoládu, hentých poslal na striedačku, aby si oddýchli a tým chcel ukázať, že odteraz je veľkým šéfom on. Ale už po pár dňoch prišlo vytriezvenie a začalo sa ukazovať, že predtým sa veľmi netrápil s čítaním zákonov. Nejakí sudcovia poslali jeho rozhodnutia do kelu, na čo sa ešte viac rozčertil a on ich zase chcel poslať pred disciplinárku. Zdalo sa, že z toho bude riadna kuca-paca a že čoskoro pošle aspoň kukláčov, aby jeho protivníkov nachovali obuškovou polievkou. Ale onedlho kuca-paca už nebola a odrazu sa akémusi sudcovi dokonca ospravedlnil a začal čosi šomrať o tom, že zákon by mal platiť pre všetkých, ale že aj tak má pravdu.

Ministrove sklopené uši. / Zdroj: Bing Image Creator

Je jasné, že z jeho hlavy to nebolo. Ktosi si ho zavolal na koberček a vysvetlil mu, že sú tu vo vláde onakvejší komici a že na nich nemá. Takže nech sa až tak nestrápňuje a venuje sa čomusi inému. A s tým musíme súhlasiť. Na poli politického humoru má ťažkú konkurenciu. To si naozaj myslel, že sa môže merať s Kuffom, Šimkovičovou alebo nebodaj Blahom? Aký naivný človek to musí byť, kto sa chce pasovať s takými mocnými protivníkmi.

Ale zase sa nestrachujme, ze by so svojimi scénkami prestal. Bude to skúšať, lebo vie, že my, pospolitý ľud potrebujeme chlieb a hry a že on nám tie svoje politické humoristické kúsky ešte párkrát predvedie.

Stupil na mínu a ďalší ruský generál sa stal nebožtíkom

30.11.2023

Ruský generál Vladimír Zavadskij doplatil na svoju hanblivosť a úspešne sa transportoval medzi nebožtíkov. Ako sa to stalo? Generál prišiel medzi svojich vojakov, aby vykonal inšpekciu a tých, čo majú špinavé uši, poslal na mesiac do jamy. Generál rád posielal radových vojakov do jamy, pretože ho neskutočne dráždila ich drzosť, s ktorou komentovali každý bezhlavý [...]

Šimkovičová zákerne bodla do chrbta Kuffu

29.11.2023

Závisť je škaredá vlastnosť a aj keď chápem, že na každom ministerstve môže byť iba jeden estrádny umelec, aj tak to bolo od Šimkovičovej podlé. Za to, že ona nevie poriadne napísať ani list do zahraničia, zatiaľ čo Kuffa triumfoval sólokaprom a pokúsil sa vyhlásiť Krista za kráľa Slovenska, to ešte nie je dôvod, aby chudáka vyhadzovala na dlažbu. No, vlastne to [...]

Ruská armáda dosiahla nový rekord na Dubai Airshow 2023

28.11.2023

Podarilo sa im tam predať presne nula lietadiel a utŕžiť za ne jeden jediný mizerný zlatý rubeľ. Aj to im ho do pokladne vhodili až po tom, ako návštevníci videli tie zúfalé tváre. A ten, čo to tam vhodil bol samotný Lavrov, ktorý sa takto snažil vylepšiť situáciu a keď ho počas jeho zúfalého činu pristihli novinári, prášil odtiaľ ako zajac a zanechával za sebou [...]

PAAS

Muž sa v Bratislave vlámal do parkovacieho automatu a ukradol hotovosť

09.12.2023 15:27

Okolnosti prípadu vyšetruje polícia.

tanker

Tanker s venezuelskou ropou stroskotal v indonézskych vodách

09.12.2023 13:25

Indonézske námorníctvo v sobotu popoludní počas najväčšieho prílivu nasadilo do záchrannej akcie šesť remorkérov.

hmla, doprava

Pre západné Slovensko platia výstrahy pred vetrom a snehovými jazykmi

09.12.2023 12:44

Výstrahy sa týkajú okresov Bratislava, Malacky, Myjava, Senica a Skalica.

Tanky, Ukrajina

Neúspešná ofenzíva? Zvíťazíme, veria stále Ukrajinci

09.12.2023 11:08

Protiofenzíva nebola úspešná. Ukrajinci však stále veria, že budú úspešní v boji proti ruským agresorom. Budú však potrebovať pomoc západných partnerov.

Mr. Freeze

Nemilosrdné oko pozorného sledovateľa vidí to, čo bežný smrteľník nie. Našťastie si to potom smrteľník môže u mňa prečítať. Pozor na to, že si budem z tvojho miláčika asi robiť srandu a ty z toho budeš zúrivý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 60456x
Priemerná čítanosť článkov: 2748x

Autor blogu

Kategórie