Založ si blog

Prečo ruskí okupanti prehrali bitku o Hadí ostrov?

Ruskí okupanti musel potupne zdrhnúť z Hadieho ostrova a pretože ustúpili tak rýchlo, zanechali po sebe množstvo artefaktov. Ukrajinská tajná služba mala dosť času, aby sa zanechanými vecami prehrabala a zrekonštruovala ich posledné mesiace na ostrove. Je to zaujímavý príbeh.

Pred mnohými mesiacmi ľahko obsadili ostrov. Postupne si ho prebudovali na svoj obraz. Vykopali zákopy, postavili zemľanky. Osadili hektolitrový bojler, ktorý dokázal skladovať pijatiku na tri dni. A ako-tak sa naučili žiť s hadmi. Len ten záchod sa do plánov nedostal a tak chodili potupne do prudkého vetra nad útes, kde tí šťastní trafili do mora a tým menej šťastným sa to vrátilo späť.

Život s hadmi na Haďom ostrove. / Zdroj: Bing Image Creator

Jedného dňa sa ich idylka skončila. Medzi nich prevelili jedinú ženu. Nazvime ju pracovne Marfuška, jej meno nie je až také dôležité. Marfuška ukončila fázu kľudného popíjania, občas prerušeného dopadom bomby a začala sa fáza dvorenia. Tiež občas prerušovaného dopadom bomby. Marfuška trpezlivo plnila svoje úlohy, ale asi po mesiaci povedala: „Tak už dosť!“ A zomrela.

Mužíci to ťažko znášali, ale po čase sa život ustálil. Opäť našli spoločnú reč s hadmi a vrátili sa k pijatike. A Ukrajinci ich zasýpali bombami, ale to nebol problém, pokiaľ ste práve potupne nestáli so stiahnutými gaťami vo vetre nad útesom. Ale po mesiaci plukovník Gagarin, ktorý tam tomu bordelu velil, povedal: „Tak už dosť!“ A prinútil mužíkov Marfušku zahrabať.

Ruský vojak vraví: „Tak už dosť!“ / Zdroj: Bing Image Creator

Mužíci to ťažko znášali, reptali a hektolitrový bojler, ktorý mal vydržať tri dni, vypili za deň. Potom túžobne čakali na čln s novým bojlerom a kto si chcel spestriť abstinenciu, musel si potupne čupnúť so stiahnutými gaťami nad jamu s hadmi a nechať sa cvaknúť.

Mužíci to ťažko znášali, reptali a kuli pikle. Po mesiaci povedali: „Tak už dosť!“ Plukovník Gagarin dostal do chrbta guľku, keď stál potupne so stiahnutými gaťami vo vetre nad útesom a mužíci Marfušku vyhrabali.

Život na ostrove sa ustálil, len od samej radosti akosi pozabudli na to, že majú ostrov brániť a keď ich Ukrajinci poriadne zasypali bombami, naskákali do mora a plávali až na Krym. Ale Marfušku Ukrajincom nenechali a vzali ju so sebou. Tam kdesi v diaľke si stále poctivo plní svoje povinnosti.

Stupil na mínu a ďalší ruský generál sa stal nebožtíkom

30.11.2023

Ruský generál Vladimír Zavadskij doplatil na svoju hanblivosť a úspešne sa transportoval medzi nebožtíkov. Ako sa to stalo? Generál prišiel medzi svojich vojakov, aby vykonal inšpekciu a tých, čo majú špinavé uši, poslal na mesiac do jamy. Generál rád posielal radových vojakov do jamy, pretože ho neskutočne dráždila ich drzosť, s ktorou komentovali každý bezhlavý [...]

Šimkovičová zákerne bodla do chrbta Kuffu

29.11.2023

Závisť je škaredá vlastnosť a aj keď chápem, že na každom ministerstve môže byť iba jeden estrádny umelec, aj tak to bolo od Šimkovičovej podlé. Za to, že ona nevie poriadne napísať ani list do zahraničia, zatiaľ čo Kuffa triumfoval sólokaprom a pokúsil sa vyhlásiť Krista za kráľa Slovenska, to ešte nie je dôvod, aby chudáka vyhadzovala na dlažbu. No, vlastne to [...]

Ruská armáda dosiahla nový rekord na Dubai Airshow 2023

28.11.2023

Podarilo sa im tam predať presne nula lietadiel a utŕžiť za ne jeden jediný mizerný zlatý rubeľ. Aj to im ho do pokladne vhodili až po tom, ako návštevníci videli tie zúfalé tváre. A ten, čo to tam vhodil bol samotný Lavrov, ktorý sa takto snažil vylepšiť situáciu a keď ho počas jeho zúfalého činu pristihli novinári, prášil odtiaľ ako zajac a zanechával za sebou [...]

PAAS

Muž sa v Bratislave vlámal do parkovacieho automatu a ukradol hotovosť

09.12.2023 15:27

Okolnosti prípadu vyšetruje polícia.

tanker

Tanker s venezuelskou ropou stroskotal v indonézskych vodách

09.12.2023 13:25

Indonézske námorníctvo v sobotu popoludní počas najväčšieho prílivu nasadilo do záchrannej akcie šesť remorkérov.

hmla, doprava

Pre západné Slovensko platia výstrahy pred vetrom a snehovými jazykmi

09.12.2023 12:44

Výstrahy sa týkajú okresov Bratislava, Malacky, Myjava, Senica a Skalica.

Tanky, Ukrajina

Neúspešná ofenzíva? Zvíťazíme, veria stále Ukrajinci

09.12.2023 11:08

Protiofenzíva nebola úspešná. Ukrajinci však stále veria, že budú úspešní v boji proti ruským agresorom. Budú však potrebovať pomoc západných partnerov.

Mr. Freeze

Nemilosrdné oko pozorného sledovateľa vidí to, čo bežný smrteľník nie. Našťastie si to potom smrteľník môže u mňa prečítať. Pozor na to, že si budem z tvojho miláčika asi robiť srandu a ty z toho budeš zúrivý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 60450x
Priemerná čítanosť článkov: 2748x

Autor blogu

Kategórie