Založ si blog

Skutočný príbeh mŕtveho ruského generála

Pred pár dňami som napísal príbeh o ruskom generálovi, ktorého zabila mína. Dôvody, prečo ho zabila mína, som si vymyslel, ale aj to stačilo, aby sa mi v diskusii pod článkom vyplakali smútiaci pozostalí po generálovi a obviňovali ma, že si z chudáka nebožtíka robím srandu.

Medzitým sme sa dozvedeli, ako to s generálom Vladimírom Zavadským naozaj bolo a skutočný príbeh v ničom nezaostáva za fikciou. Naozaj to bola na fronte obávaná hyena, ktorá za najmenšiu drobnosť posielala mužíkov do prvej línie. Keď mal prísť na inšpekciu, mužíci sa na neho nachystali. Ale nie tak, ako by ste čakali, že ho niektorý z nich spoza buka odstrelí. Oni mu len nachystali ukoristené nešpecifikované ukrajinské bojové vozidlo a nahovorili ho na to, aby si s ním zajazdil na lúke. Pretože kým jazdí po lúke, nemôže nikoho poslať pred ukrajinské delá. Za triezva by to možno odmietol, ale triezveho ho naposledy videli len v pôrodnici, keď sa tam s vreskotom narodil.

Generál si vychutnáva poslednú sekundu svojho života. / Zdroj: Bing Image Creator

A keď už jazdil na tej lúke, napadlo niekoho, že by bolo dobré, aby vzlietli prieskumné drony a zistili, či sa niekde v okolí drzo nepotuluje nejaký Ukrajinec. Drony vzlietli a skutočne Ukrajinca objavili. V bojovom vozidle sa preháňal na neďalekej lúke.

A potom niekoho napadlo, že by tam kdesi mohli byť aj mínomety. A tak začali mínomety páliť a ten darebák vo vozidle začal kľučkovať. Ale už bolo neskoro, nemal sa kde ukryť a kľučkovaním iba odďaľoval svoj trpký koniec. Mínomety zdvojnásobili paľbu, darebák vo vozidle sa snažil ufrngnúť, len si to namieril do bezpečia cez mínové pole a odrazu beng a zmizol v oranžovom oblaku smrtiacej explózie.

Keď ho prišli skontrolovať, ukázalo sa, že onen Ukrajinec bol generál Zavadský. Dobrá práca, ruskí delostrelci. Dokázali ste to, o čo sa už mesiace snaží druhá strana. Ale nie je to len o tom, že máte muníciu, ktorá na chlp presne niekam priletí. To nestačí. Treba aj vedieť, kam to presne namieriť a potom treba už len trochu trpezlivosti a diabol dotyčného nakoniec k mínam dovedie.

Prezidentskí kandidáti sa poškriepili kvôli pipke

29.02.2024

Prezidentské voľby by neboli prezidentskými voľbami, keby sa niektorí kandidáti medzi sebou nepoškriepili. Čakali by ste kadejaké vznešené národné témy, zmierenie, zlepšenie situácie ľudí, ale to týchto dvoch nezaujalo. Namiesto toho si navzájom závidia svoje pipky. Tí dvaja sú Matovič a Danko a ich súboj sa odohral v parlamente. Pôvodne sa to začalo pri Dankovom [...]

Ruské Ropuchy dnes už nič nevydržia

15.02.2024

Ruské námorníctvo už radšej nejakú obranu pred nepriateľom ani nepredstiera a servíruje svoje lode jednu za druhou ako potravu pre námorné drony. Netušia, kde v mori stretnú dron a keď ho stretnú, výsledkom je chaotická streľba, nasledovaná postupnými útokmi dronov. Loď sa zmieta v posledných kŕčoch a jedna explózia za druhou z nej robia plávajúcu deravú konzervu. [...]

Fico zachraňuje nočného vlka

25.01.2024

Fico navštívil Nemecko a jeho hlavnou témou bola záchrana nášho nočného vlka. Náš nočný vlk, to je taká zvláštna rasa, lebo prekvapujúco jazdí na motorke, organizuje kontras, úplnou náhodou sa stretol s Putinom a nevie pochopiť, prečo sa ocitol na sankčnom zozname napriek tomu, že mu to už párkrát oplieskali o hlavu. V správach sa mi nepodarilo nájsť, čo ešte iného [...]

Pellegrini, Fico, Danko

Danko: Parlament bude kvôli voľbám mŕtvy, pretože Pellegrini o to požiadal Fica

29.02.2024 23:39

Danko aj Naď kritizujú, že najbližšia riadna schôdza NR SR má byť až v polovici apríla.

Grasalkovičov Prezidentský palác

Pellegrini sa v druhom kole volieb môže spoľahnúť na Harabina, hlas by mu dalo vyše 60 percent jeho voličov

29.02.2024 22:50

Agentúra zisťovala, koho by voliči neúspešných kandidátov volili v druhom kole prezidentských volieb.

Vladimir Putin

Kremľu sa míňajú rezervy, Putin oznámil zvýšenie daní pre občanov a firmy

29.02.2024 20:00

Putin neuviedol, aká bude po novom výška dane pre lepšie zarábajúcich občanov.

fico, susko

Lipšicova prokuratúra končí. Podľa odborníkov to nie je definitívne, Fico hovorí o splnení misie

29.02.2024 18:40, aktualizované: 20:25

Nečakaná zhoda. Vládna koalícia považuje rozhodnutie ÚS za úspech, rovnako aj prezidentka a opozícia.

Mr. Freeze

Nemilosrdné oko pozorného sledovateľa vidí to, čo bežný smrteľník nie. Našťastie si to potom smrteľník môže u mňa prečítať. Pozor na to, že si budem z tvojho miláčika asi robiť srandu a ty z toho budeš zúrivý.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 105277x
Priemerná čítanosť článkov: 2507x

Autor blogu